• CS
  • DE

Okolí hotelu

Tipy na výlety do okolí a odkazy kde najdete víc informací

Luční potok
pramenící na louce u Křížového buku, teče k jihu romantickým zalesněným údolím a na okraji Mlýnů ústí do Kamenice. Asi uprostřed toku jsou na levé straně údolí pískovcové skalní stěny a v průrvě mezi nimi asi 6 metrů vysoký stěnový vodopád, který byl vytvořen uměle místním turistickým spolkem koncem 19. století.

Nový Bor
malebné městečko nacházející se v severozápadní části českolipského okresu na rozhraní Českého středohoří a Lužických hor. Sklářský průmysl, muzeum sklářství. Možnost nakupování (Lidl, Plus, Penny market).

Klíč
nejznámější krajinná dominanta Lužických hor. Strmý znělcový kužel (760 m) nedaleko vesničky Svor výrazně převyšuje okolní kopce. Skalnatá plošina na jeho vrcholu umožňuje vynikající panoramatický rozhled na Lužické hory, Ještěd, Ralskou pahorkatinu, České středohoří a vzdálené kopce v Německu. Za jasného počasí je vidět i Jizerské hory a Krkonoše. Na skalách a sutích hory Klíč lze při troše štěstí zahlédnout kamzíky, kteří byli v Lužických horách vysazeni na počátku 20. století.

Klučky
U obrázku - protáhlý čedičový hřeben mezi Práchní a Polevskem má několik nevýrazných vrcholků, z nichž nejvyšší se nazývá Klučky ( 642 m).Na jeho severním svahu je zajímavý dvouetážový lom, jehož stěny jsou tvořeny svislými čedičovými sloupy.

Polevský vrch
rozložitý znělcový vrch (626 m) na sevrozápadním okraji Polevska má plochý travnatý vrchol, ze kterého je daleký výhled do krajiny. Na jihovýchodním svahu kopce nad obcí Polevsko jsou dva lyžařské vleky, slalomový svah a malý skokanský můstek, v okolí jsou také vyznačeny lyžařské bežkařské trati.

Polevsko
údolní ves se sklářskou tradicí.

Stříbrné doly
Nevelké území asi 0,5 km jižně od Hraničního rybníka mezi silnicí od Kytlic na Novou Huť a severními svahy Velkého Buku a Popelové hory. V této oblasti jsou nepravidelně rozptýlené jámy a rýhy, o jejichž původu se neví téměř nic.

Česká Kamenice
v centru města památková zóna. Nejlépe dochované historické městské jádro v okrese Děčín.

Pustý zámek
mezi Českou Kamenicí a Kytlicemi. Skalní soutěska, kde typické pískovcové skály nahradí znělec. Skalní stěna se nazývá Pustá zámek a v kolmé stěně nad silnicí jsou uloženy téměř vodorovné znělcové sloupky. V zimě se na skalách tvoří velké ledopády. Na vrcholu skály jsou nepatrné zbytky hrádku Fredevald, který roku 1444 zničila vojska lužického Šestiměstí.

Jiřetín pod Jedlovou
hora Jedlová s rozhlednou a restaurací a sjezdovkami, zřícenina hradu Tolštejn Milštejn, přehrada Naděje

Doksy
známé rekreační centrum u Máchova jezera. Nedaleko hrad Bezděz.

Hrad Sloup
vytesaný ve skalním masivu, sídlo loupežníků

Lužické hory
chraněná krajinná oblast s mnoha zajímavostmi

Pravčická brána
národní přírodní památka, největší přirozená skalní brána na našem kontinentu

Hrad Bezděz
patří mezi nejzajímavější hrady v Česku, který se jako jeden z mála dochoval v původní podobě

Česká Lípa

Mimoň

Cvikov

NP České Švýcarsko
Krásná Lípa - brána Českého Švýcarska Osou Českého Švýcarska je řeka Labe se svými přítoky Ploučnice a Kamenice. Nejnižsší výškový bod -v místě, kde Labe opuští území republiku(115 m), nejvyšší výškový bod - Děčínský Sněžník (723 m). Děčínské a Jetřichovické stěny vytvářejí neuvěřitelné skalní útvary jako skalní brány - např. Pravčická brána, malá brána nebo souvislá skalní města - Jetřichovicko, Tisá. Za návštěvu stojí městečko Hřensko.

Děčín
město často nazývané bránou Českého Švýcarska, bránou Čech, městem na Labi a městem mostů, okresní město. Romantická krajina okresu patří k turisticky nejzajímavějším.

Benešov nad Ploučnicí
Nedaleko Děčína, Unikátní komplex zámeckých budov ve slohu saské renesance. Ukázka barokního umění - Mariánský sloup na náměstí.

^